Izvēlne

Fetišs - kas īsti tas ir?

admin_cx, 38
[b]Pirmo reizi par seksuālo fetišismu, kā par psihisku novirzi sāka runāt 19.gadsimta beigās, kad psihologs Alfrēds Binets (Alfred Binet) aprakstīja šo izpausmi kādā no saviem rakstiem. Ar seksuālo fetišismu viņš domāja seksuālu aizraušanos, satraukumu, kuru cilvēks izjūt pret nedzīvu priekšmetu.[/b]

[b]Kas ir seksuālais fetišisms?[/b]

Piemēram, vīrietis ir ķerts uz uzrautiem deguniem un iemīlējies meitenē tikai tāpēc, ka viņai ir šāds deguns, kas viņu uzbudina. Bet, ja nu meitenei pēkšņi sagribas veikt plastisko operāciju, tad viss – uzredzēšanos, mīlestība! Smagākos gadījumos vīrietis nespēs uzbudināties, ja potenciālajai partnerei nebūs uzrauts deguns, bet, teiksim, garš, taisns, lai arī tas tiktu uzskatīts par skaistuma etalonu.

Seksuālais fetišisms ietver sevī ne tikai nenormālu aizraušanos ar nedzīviem priekšmetiem un ķermeņa daļām, bet arī kaut kādas darbības: fetišists, kas ieguvis savā īpašumā iekāres objektu, var to ostīt, laizīt, glaudīt, kost, masturbēt uz tā vai tajā, vai pat censties apēst.

Bet tie visi ir smagi gadījumi, ļoti bieži fetišs ir tikai papildus uzbudinājuma faktors, nevis nepieciešams atribūts, bez kura nav iespējams sasniegt seksuālu baudu. Teiksim, jūs uzbudina muskuļotas vīrieša krūtis vai pastiprināts apmatojums – tas noteikti ir kaut kāda veida fetišisms, bet, ja tas nav vienīgais kritērijs partnera izvēlē, tad viss ar jums ir kārtībā.

Zinātnieki vēl līdz šim brīdim nevar atrast fetišisma patieso cēloni, skaidrojot vien ar to pašu bērnības traumu, kompleksiem, pašapziņas trūkumu.

Pamatā vīriešiem piemīt tieksme uz fetišismu – iespējams, tāpēc ka viņi patiešām mīl ar acīm?

Piemēram, zināms gadījums, kad kāds japānis bija traks uz sieviešu kurpēm un regulāri, divas reizes nedēļā, izgāja sieviešu kurpju medībās, turklāt visbiežāk ņēma vienu un nezin kāpēc kreisās kājas. Kad viņu pieķēra, tad nelaimīgais atzinās, ka apzinās savas darbības nelikumību, tikai neko nevar ar sevi padarīt.

[b]Pēdu fešitisms[/b]

No pieminētajiem līderis noteikti ir pēdu fetišisms. Atcerieties filmu "Pulp fiction" un leģendāro dialogu par pēdu masāžu? Tad lūk, pēdu fetišistam pēdu masāža var būt pat lielāks intīmais akts, nekā tradicionālais sekss.

Bet pēdu fetišistu var uzbudināt ne tikai izmērs, bet arī, piemēram, smarža, tāpēc kļūdaini domāt, ka šādu reakciju izsauc tikai tīri mazgātas kājas. Pretēji, nemazgātas, smirdošas pēdas var izsaukt patiesu orgasmu, kaut gan tas viss, protams, ir ļoti individuāli. Anoloģiski par fetišu var būt krūtis, mati, rokas, deguns, ausis, grūtnieces vēders, bicepsi u.c.

[b]Apakšveļas fetišisms[/b]

Cits populārs fetišisma veids – apakšveļa, kad par fetišu kļūst, piemēram, zeķes, biksītes, krūšturi.

Tā, Japānā viens no populārākajiem fetišiem ir pavalkātas sieviešu biksītes. Turklāt, tam uzcelts vesels bizness – meitenes pārdod savu nonēsāto veļu speciālos veikalos, kur to pēc tam nopērk fetišisti. Tā kā, ja jūs atrodat savu vīru pielaikojam jūsu mežģīņoto apakšveļu, ziniet – tas ir fetišisms!

[b]Fetišisms: brīnumainas formas[/b]

Bet viss nav tik nevainīgi, kā tas izskatās pirmajā acu uzmetienā. Fetišisms dažkārt var pieņemt patiesi brīnumainas formas. Piemēram, pie fetišisma veidiem pieder arī nekrofīlija un apotemnofīlija.

Par pirmo visi ir dzirdējuši, otrā – viena no patoloģijām, kur seksuālais fetišisms ir ķermeņa kroplības vai invaliditāte. Cilvēki, kas slimo ar šo patoloģiju (citādi to nevar nosaukt), var izjust nepārvaramu vēlmi atņemt sev kādu daļu. Dažkārt viņi šo vēlmi realizē.

Par laimi, šādas seksuālās deviācijas ir sastopamas pietiekami reti, un lielākoties fetišisms – tā ir tikai nevainīga īpatnība, kas bieži vien izsauc smieklus, nevis riebumu.

[b]Fetišisms: īpatnība vai patoloģija?[/b]

19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā fetišisms tika uzskatīts par patiesu slimību un kroplību, tāpat kā homoseksuālisms, un cilvēki, kas slimoja ar šo patoloģiju, tika pakļauti obligātai ārstēšanai.

Tagad fetišisms tiek uzskatīts par patoloģiju tikai tajā gadījumā, ja cilvēks ir pārņemts ar fetišismu tik ļoti, ka gatavs izdarīt pretlikumīgas un sev vai apkārtējiem bīstamas darbības, vai ja tas pamatīgi pazemina viņa sociālās vai seksuālās dzīves kvalitāti.

Bet no otras puses, atsevišķi fetišisma elementi – tas nemaz nav tik slikti. Brīnišķīgi, ja vīrieti uzbudina jūsu mežģīņotā apakšveļa vai zeķes, vai viņš iekarst, tiklīdz jūs uzvelkat garos zābakus ar šņorītēm. Un labi, kad jūsu vīrietī ir kaut kas, kas liek jums trīcēt no uzbudinājuma. Šajā sakarā mēs visi esam mazliet fetišisti, un kamēr tas paliek kaut kādos saprāta rāmjos, tas pat ir labi.

[apic=b25c45e508186.jpg][/apic]

[b]Sekojiet mums FB lapā [/b]Officiālais ClubX.lv blogs


Avots:kleoo
Atslēgvārdi: Fetišs
+1